10 Stk/taske SC /APC for at LC/UPC Simplex 3,0 mm Single-Mode Fiber Patch Kabel

kr72.63

SKU: h74
Kategori: mall
Del på sociale medier:

Tags: cf-a5, apc sc, FIBER, ftth, fiberoptiske lc, 1x16, apc-stik, faux fur pung, 4 fiber kabel, SC UPC.

10 Stk/taske SC /APC for at LC/UPC Simplex 3,0 mm Single-Mode Fiber Patch Kabel-CATV, Optisk fiber kommunikation systemer, Optisk fiber data transmission Bygning netværk adgang kabelsystemer, ODF FTTX-applikationer Har indsætningstab og tilbage refleksion tab God echangeabilityGood Holdbarhed ved Høj temperatur stabilitet CE,ROHS,FCC

Egenskaber 1) - Stik type: FC, SC, LC, ST, MTRJ, MU, E2000, MPO, DIN, D4, SMA 2) Ferrule Ende-face: PC, UPCAPC 3) Core Type: Single-mode (SM: 9/125um), Multimode (MM: 50/125um eller 62.5/125um) 4) Kabel Antal: Simplex, Duplex, 6cores ,12corns, 16cores, 24cores, 36cores, 48cores... 5) Kabel Diameter: φ3.0mm,φ2.0mm, φ0.9mm 6) Kabel Længde: 1, 2, 3 meter eller tilpasset 7) Kabel type: PVC, LSZH, OM3, OFNR, OFNP, Plenum ,Pansrede

Specifikationer

Specifikation

Enhed

FC, SC, LC/Armerede Kabler

ST, MU

MT-RJ, MPO

E2000

Single-mode

Multi-mode

Single-mode

Multi-mode

Single-mode

Multi-mode

Single-mode

PC

UPC

APC

PC

PC

UPC

PC

PC

UPC

PC

PC

APC

Indskydningsdæmpning

dB

≤2

≤0.2

≤0.3

≤0.2

≤0.3

≤0.2

≤0.2

≤0.3

≤0.2

≤0.2

≤0.3

≤0.3

Return loss

dB

≥550

≥50

≥60

≥30

≥45

≥50

≥30

≥45

≥50

≥35

≥55

≥75

Bølgelængde

nm

1310,1510

1310,1510

1310,1510

1310,1510

Ombytning

dB

≤0.2

≤0.2

≤0.2

≤0.2

Vibrationer

dB

≤0.2

≤0.2

≤0.2

≤0.2

Driftstemperatur

-40~75

-40~75

-40~75

-40~75

Opbevaringstemperatur

-45~85

-45~85

-45~85

-45~85

Kabel diameter

mm

φ3.0,φ2.0,φ0.9

φ3.0,φ2.0,φ0.9

φ3.0,φ2.0,φ0.9

φ3.0,φ2.0,φ0.9

Hvordan at Vælge Den Rigtige Fiberoptisk Kabel Type?PS:forskellen på OM4 og OM3 fiber tilstand som følgende

1. OM4 blev udviklet specielt til VSCEL laser transmission og giver 10 Gb / sekund link afstande på op til 550 Meter (i forhold til 300M med OM3).

2. Den effektive modal båndbredde for OM4 er mere end det dobbelte af OM3.

3. For OM4 patch-kabel det er 4700 MHz.km, mens der til OM3 det er 2000 MHz.km.Betegnelsen Fiber Dia.(µm) Type Fast Ethernet 100BASE-FX 1 Gigabit Ethernet 1000BASE-SX 1 Gigabit Ethernet 1000BASE-LX 10Gbps Ethernet 10GBASE 40Gbps Ethernet 40GBASE SR4 100Gbps Ethernet 100GBASE SR4 OM1 62.5/125 Multimode 2000 M 275 MIO 550 M 33M Ikke understøttet ikke understøttet Ikke understøttet OM2 50/125 Multimode 2000 M 550 M 550 M 82M Ikke understøttet ikke understøttet Ikke understøttet OM3(Laser Optimeret) 50/125 Multimode 2000 M 550 M 550 M 300 M 100 M(SR4) 100 M(SR4) OM4(Laser Optimeret) 50/125 Multimode 2000 M 550 M 550 M 400 M 150 M(SR4) 150M(SR4) Singlemode 9/125 Singlemode 2000 M 5 km på 1310nm 5 km på 10 km, 1310nm på 1310nm N/A N/A Optisk Fiber Ledning Vigtigste type Interface, Vi leverer skræddersyede række af Optiske Patch kabel, linket er til LC-LC-stik.Hvis du har brug for en anden type interface, er du velkommen til at kontakte kundeservice for yderligere oplysninger.

Mærke AUA
Fiber Type Single Mode
Item Længde 1m
Størrelse 33x32x34
Stik Type SC/APC
Certificering INGEN
Kompatibel TP-link
Oprindelse KN(Oprindelse)
Model-Nummer SC /APC for at LC/UPC

Skriv en anmeldelse!


Du kan også gerne

10stk SC-LC fiberoptiske patch kabel SM Simplex 1M 2M 3M 5M 7M 10 M LC-SC optiske fibre jumper 2,0 mm 3,0 mm SX gratis forsendelse IL
Email:[email protected] Skype:e_link60 Wechat/whatapp/tlf:13065838003 ​ Pls kontakt med os frit: 1>for andre quanity,som 7,8,12,18 pc ' er..... 2>for andre længden,såsom 8mtr,12mtr,15mtr..... ​ Funktioner: indsætningstab

kr88.65

Fiber patchkabler Kvindelige MPO-LC Uniboot OM4 8 Kerner GoodFtth 1-15m 2pcs/masse
Fiber patchkabler Kvindelige MPO-LC Uniboot OM4 8 Kerner GoodFtth 1-15m 2pcs/masse

kr299.56

AHD/TVI/CVI 4 kanal + 1 data RS-485 video til fiber converter
Produkt Overblik HDCVI/AHD/TVI coaxial HD optiske transceiver kan konvertere HD-videoer scannede linje-for-linje til optiske signaler med brug af analog modulation teknologi i overensstemmelse med koaksial kabel-baseret HD-video transmission specifikationer.På grund af

kr402.45

Original DVP740 Fusion Splicer Batteri og 2 stk WSU-30M
Original DVP740 fusion splicer maskine batteri Ofte stillede spørgsmål 1. Det oprindelige ?JA 2. Strømforsyning 6.5 Ah høj kapacitet lithium batteri.Opladningstid≤3,5 timer, kontinuerlig splejsning og varme omkring 260 gange.

kr1 472.02 kr1 457.29

70M 1 Kerne SC Drop fiberoptiske patch kabel single mode Simplex FTTH Drop Fiberoptisk Kabel G652d jumper-kabel-gratis fragt indendørs
Email:[email protected] Skype:e_link60 SC UPC Drop fiberoptiske patch kabel Kabel-single mode Simplex FTTH Drop Fiberoptisk Kabel G652D forbindelseskabel 1 kerne 2 stål 1 Kerne 2 Stål: PIC Vis:

kr151.62

Fiber ende ansigt rengøring max fiber aftørring værktøj pigtail renere kassette fiber renere,Fiberoptiske Værktøjer Renere Ftth for SC ST/FC
Product Details: Product Name: Cassette type fiber cleaner Product Material: Special fiber+ advance plastics Product Mode: KCC-500 Scope of Application: Fbier Joint such as FC/SC/LC/MU/DA/DIN Product size: 125x85x35mm Cleanliness 500+times Fearture: Replaceable Features: Optical interface cleaner

kr170.93 kr111.08

100pcs/masse Smoove Fiber Kabel skrumpe splejse Beskyttelse 40 mm 45 mm 60 mm FTTH Varme shrinkable Fiber Optiske Splejsning Protector
Velkommen til SeeMe Technology Co., LTD.Vi har alle typer af fiberoptiske produkter.Kontakt os, hvis du ikke kunne finde de produkter online, hvad du ønsker. Vi kan forsikre, at vi leverer du med kvalificerede produkter og den bedste service.Alle vores produkter er garanti-1 år.Vi sørger

kr47.20 kr34.48

10stk SMA905-M6-adapter M6 SMA905 fiberoptiske adapter,kobling,stik,andre størrelser kan tilpasses gratis fragt
Email:[email protected] Skype:e_link60 10stk SMA905-M6-adapter M6 SMA905 fiberoptiske adapter,kobling,stik,andre størrelser kan tilpasses gratis fragt Pic Vis:

kr421.83

4 i 1 Mini Multifunktions-Optisk Power Meter Visuelle Fejl Locator netværkskabel Test LED AP/CP 1MW/15 MW/ 30MW
Mini 4in1Multifunction Optisk Power Meter Visuelle Fejl Locator netværkskabel Test af optiske fibre tester 5 km 15 km VFL Mini Multifunktions-4-i-1-LED lommelygte Optisk power meter Rød lyskilde Netværk test 6 bølgelængder null null null null

kr161.70 kr145.56

50 Par ST AT LC PC UPC Fiberoptiske patch kabel single mode Duplex sm dx 1 3 5 10 20 100 meter Ftth-Gratis Fragt
50 par ST AT LC PC UPC Fiberoptiske patch kabel single mode Duplex sm dx 1 3 5 10 20 100 meter Ftth Gratis Forsendelse Produkt Navn Fiberoptiske Patch kabel Fiber Model Single mode Produkt Model LC/UPC-ST/UPC SM DX Fiber Kerne 9/125µm Optiske Stik LC-ST Jakke Farve Gul Stik Ansigt UPC Jakke Diameter

kr431.62 kr388.45

JW3305A OTDR 60 KM Optisk Fiber Ranger Optical time domain reflectometer Mini OTDR Tester 1550nm
Beskrivelse: JW3305A Mini OTDR er den mest bærbare test instrument i branchen.Det vedtager de OTDR tekniske principper og integrerer den stærke analyse-software, som gør det JW3305A fiber ranger opdage fiber fejl beliggenhed mere præcist. Funktioner: - Let at bruge -

kr1 387.78 kr1 276.75

Original Nye HG8245AGPON ONU ONT 2POTS+4FE+USB+WiFi GPON ONU Echolife HG8245A
Model Nummer:HG8245A Anvendelse:FTTH FTTB FTTX Netværk Port:4*FE+2*GRYDER+wifi+Usb-Color: white

kr106.99

Mini Pro OTDR Fiberoptiske Reflectometer 980rev med 9 Funktioner VFL OLS OPM Begivenhed Kort 24dB for 64km Fiber Kabel Ethernet-Tester
Produkt Introduktion: 9 Funktioner i 1 enhed 1) OTDR 2) EVENT-KORT (svarende til EXFO iLOM) 3) Optisk Lys Kilde 4) Optisk Power Meter 5) Visuel Fejl Locator 6) RJ45 Ethernet-Kabel Sekvens 7) Ethernet-Kabel Afstand 8) Ethernet-Kabel

kr2 139.74 kr1 711.79

Nye SC UPC APC Singlemode Fiber Optic FTTH Af Kolde Stik Af Fiberoptiske Hurtigt Connnector 53mm
Nye SC UPC APC Singlemode Fiber Optic FTTH Af Kolde Stik Af Fiberoptiske Hurtigt Connnector 53mm Beskrivelse Hurtig Montage-Stik (også kaldet No-polsk-Stik , Pre-polsk-Stik eller Hurtigt-Stik ) er en nem at installere enheden.Ingen værktøj eller en jig er påkrævet.Det

kr327.07 kr297.67

20 mw Mini VFL Optisk Fiber Kabel Tester for 20 km Rækkevidde på 650+10nm Red Light Pen Fiberoptiske Visuelle Fejl Locator
FOR FC, SC, ST og LC-Stik Den KomShine KFL-10 Lomme Visuelle Fejl Locator/Fiber Bryde Checher/Locator er en robust og omkostningseffektiv OTDR dead-zone værktøjet.Dette VFL identificerer fibre fra ende til anden og lokaliserer poleret stik endfaces nemt.Det er udstyret med en universal-stik,

kr71.71 kr60.95

SC UPC Single Mode Fiber Optic Hurtigt Stik SC APC FTTH SC Hurtig Stik SC Adapter Området Forsamling
Funktioner: 1. FTTH-projektet anvendelige 2. Field installable 3. Indsæt tab mindre end 0,3 dB 4. Metal V-form hulrum, der fungerer godt i for høj og lav temperatur 5. Installation af mindre end 1 minut 6. Pålidelig og overlegen optisk ydelse 7.

kr55.02

5PCS LC hun til SC Mandlige Fiberoptiske Adapter, LC-Singlemode SC simplex Fiberoptiske adapter Connecter Gratis fragt
5PCS LC hun til SC Mandlige Fiberoptiske Adapter, LC-Singlemode SC simplex Fiberoptiske adapter Connecter Gratis forsendelse Produkt Beskrivelse LC-Kvindelige-SC Mandlige Fiber Optic-Adapter, der er fremstillet af ANC International Co., Begrænset er specielt designet til at optage Small Form Factor-LC

kr199.67 kr101.85

Visuelle Fejl Locator Fiberoptisk Kabel Tester 30mw Rød Laser-Lys 5-30 KM Pen Type Visuelle Fejl Locator
Specifikationer Produkt Navn Visuelle Fejl Locator-Udgangseffekt på 1 mw,10 mw,20 mw kan blive valgfrit om kunden anmoder Bølgelængde på 650nm±10nm Emitter Type FP-LD Optical-Stik på 2,5 mm Universal stik, 1.25 mm-stik, der Opererer Model CW,2HZ Batteriets driftstid 65 hous/[email protected] Strømforsyning

kr88.65 kr69.14